Snap, ABD Gizli Servisi Başkanını İşe Aldı

Snap, ABD Gizli Servisi Başkanını İşe Aldı, Murray, Snap'in baş güvenlik görevlisi olacak

Snap, ABD Gizli Servisi Başkanını İşe Aldı

Snap Perşembe günü verdiği demeçte , Gizli Servis Direktörü James Murray, Snap'in baş güvenlik görevlisi olarak yeni bir pozisyon için ay sonunda görevinden emekli oluyor .

Murray'in özel sektör hamlesi ilk olarak Perşembe günü Washington Post tarafından , uzun süredir koruyucu hizmet yetkilisinin hükümetten ayrıldığının Gizli Servis tarafından bir kamu açıklamasıyla duyurulmasından kısa bir süre sonra bildirildi. Murray, önümüzdeki ay Snapchat'in ana şirketi Snap'e katılacak ve doğrudan CEO ve kurucu ortak Evan Spiegel'e rapor verecek.

Snap sözcüsü Pete Boogaard, The Verge'e yaptığı açıklamada, "Jim Murray'i Snap'e davet etmekten ve 1 Ağustos'ta ekibimize katılmasını dört gözle bekliyoruz" dedi .

Snap'e göre Murray, yeni görevinde Snap çalışanlarının güvenliğini ve güvenliğini korumaya yardımcı olacak ve gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışacak.

Gizli Servis Perşembe günü yaptığı açıklamada, Murray'in "tarihi COVID-19 pandemisinin sunduğu benzersiz zorluklarda" gezinirken, ajansın "üst düzey seçilmiş liderlere koruma sağlama ve finansal altyapımızı hedef alan suçları soruşturma entegre misyonunu" yürüttüğü çalışmalarından dolayı övgüde bulundu. ”

Ajans çoğunlukla başkanların, ailelerinin ve diğer üst düzey ABD yetkililerinin güvenliğini koruma çalışmalarıyla tanınıyor. Ancak son birkaç hafta içinde, Gizli Servis ajanları, Meclis'in eski Başkan Donald Trump'ın ABD Capitol'deki isyanları kışkırttığı iddia edilen rolüne ilişkin 6 Ocak soruşturmasına bağlandı.

Perşembe günü yaptığı açıklamada, Başkan Joe Biden Murray hakkında şunları söyledi: “Jim, hizmetin anlamını benlik üzerinde somutlaştırıyor ve ABD Başkanlarının ailelerini, sanki kendisinin bir parçasıymış gibi korudu. Ülkemize ve ailemize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine sonsuz minnettarız.”