TOGG - T10X İçin Nasıl Ön Sipariş Verebilirim?

29 Ekim’de bir fabrikadan fazlası olan Togg tesisi açılıyor. Gemlik’li Togg tarih sahnesinde ki yerini alıyor.

TOGG - T10X İçin Nasıl Ön Sipariş Verebilirim?

29 Ekim’de bir fabrikadan fazlası olan Togg tesisi açılıyor. Gemlik’li Togg tarih sahnesinde ki yerini alıyor.

Togg’un Gemlik’te bulunan üretim tesisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açılacak. Banttan inecek ilk model elektrikli C-SUV, 5 aylık testlerin ardından Mart 2023’te satışa sunulacak.

Togg tarih sayfasına Gemlik’ten çıkıyor.

“Öncelikle Fikri ve vizyonu ile Yerli Otomobil Fabrikasının kurulmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na , elini taşın altına koyan beş babayiğide, camiam adına, Gemlik adına gönülden teşekkür ederiz. Bir rüya gerçek oluyor. Togg tarih sayfasına Gemlik’ten çıkıyor. Togg Gemlik için büyük bir değerdir.

Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin Gemlik’te üretilecek olması bölge  için büyük bir kazanç, kazancında ötesinde bizler için büyük bir gurur kaynağı. Gemlik her şeyi ile hazır. Bizler süreçlerin her aşamasında her türlü desteği vermeye hazırız. İlk otomobilin banttan ineceği günü heyecanla bekliyoruz. Gemlik stratejik konumu nedeni ile bu iş için biçilmiş kaftan. Uluslararası deniz yollarına yakınlığı, büyük sanayi tesisleri, serbest bölgesi , 4 büyük limanı , Otomotiv sanayinin kalbi Bursa’ya olan yakınlığımız ve alt yapısı ile  Türkiye’nin en kıymetli arazisinde yapılacak olan bu tesisle ürettiğimiz otomobilleri dünyanın dört bir yanına kolaylıkla ihraç edebileceğiz. Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobilini üretecek olan fabrikada ilk etapta 4.323 kişiye istihdam sağlanacak. 2022 sonunda yüzde 51 yerlilik oranına sahip ilk araç banttan inecek. İki sene sonra da bu yerlilik oranının yüzde 75’e çıkması hedefleniyor.

Bu gurur Türkiye’nin Bu gurur Gemlik’in


Yerli batarya modül ve paketi
2022 yılının sonunda banttan inecek aracın bataryası da Gemlik’te üretilecek.
1.2 Milyon Metrekare Arazi
1.2 milyon metrekare alan üzerine kurulu, 230 bin metrekarelik kapalı alan.
Bölgesinden İstihdam
2023 yılına kadar kademeli olarak toplam 4 bin 300 kişilik istihdam.
1 milyon adet üretimYılda 175 bin üretim kapasitesi, 10 yılda, 5 farklı modelden toplam 1 milyon adet otomobil üretimi.

Video oynatıcı
00:00
01:54