Twitter, Elon Musk'a 44 Milyar Dolarlık Satın Alma İşlemi İçin Dava Açtı

Twitter, Elon Musk'a 44 Milyar Dolarlık Satın Alma İşlemi İçin Dava Açtı

Twitter, Elon Musk'a 44 Milyar Dolarlık Satın Alma İşlemi İçin Dava Açtı

Salı günü bildirilen bir şikayet, Twitter'ın "Musk'u yasal yükümlülüklerini yerine getirmeye ve birleşmeyi tamamlamaya zorlamak" istediğini söyledi.

Twitter, Salı günü Elon Musk'a 44 milyar dolarlık sosyal medya platformunu satın almasını tamamlaması için dava açtı, bu muhtemelen dağınık ve uzun bir yasal savaşa yol açacak bir hamle . 

"Nisan 2022'de Elon Musk, Twitter ile bağlayıcı bir birleşme anlaşması imzaladı ve anlaşmayı gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacağına söz verdi. Şimdi, üç aydan kısa bir süre sonra Musk, anlaşma nedeniyle Twitter'a ve hissedarlarına olan yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddediyor. Delaware'deki Kançılarya Mahkemesi'nde yapılan şikayette, imzaladığı sözleşme artık kişisel çıkarlarına hizmet etmiyor" iddiasında bulundu. Dava daha önce The New York Times tarafından bildirildi .

Geçen hafta Musk, sosyal medya şirketini satın alma anlaşmasını sona erdirdiğini Twitter'a bir mektupla bildirdiO sırada Twitter, anlaşmayı uygulamak için yasal işlem başlatmayı planladığını söyledi. 

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Musk, Twitter'ın platformdaki spam hesaplarının sayısını nasıl tahmin ettiğini açıklamayarak anlaşmayı ihlal ettiğini savundu. 

Musk'ın avukatı Mike Ringler'ın Twitter'a yazdığı mektupta, "Bu bilgi, Twitter'ın ticari ve finansal performansı için esastır" dedi. Mektup, Twitter'ın "yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunmuş gibi göründüğünü" ekledi.

Twitter, yorum talebine hemen yanıt vermedi.