Uzun zamandır beklenen Fed dijital ödeme sistemi Temmuz ayında piyasaya sürülecek

Uzun zamandır beklenen Fed dijital ödeme sistemi Temmuz ayında piyasaya sürülecek

Uzun zamandır beklenen Fed dijital ödeme sistemi Temmuz ayında piyasaya sürülecek

Federal Rezerv’in para hareketini hızlandırmaya yardımcı olacağına söz verdiği dijital ödeme sistemi Temmuz ayında piyasaya sürülecek.

Programın yönetici sponsoru olan Richmond Fed Başkanı Tom Barkin , bilineceği üzere FedNow’un “dayanıklı, uyarlanabilir ve erişilebilir, öncü bir ödeme sistemi” yaratacağını söyledi .

Sistem, fatura ödemelerinin, maaş çekleri ve devlet ödemeleri gibi para transferlerinin yanı sıra diğer bir dizi tüketici faaliyetinin programın hedeflerine göre daha hızlı ve daha düşük maliyetle hareket etmesine olanak tanıyacak.

Bir Fed duyurusuna göre, katılımcılar Nisan ayı başlarında bir eğitim ve sertifikasyon sürecini tamamlayacak.

Projeye öncülük eden Boston Fed’in program yöneticisi ve birinci başkan yardımcısı Ken Montgomery, “Lansman yaklaşırken, finans kurumlarını ve endüstri ortaklarını FedNow Hizmetine katılma hazırlıklarına tam gaz devam etmeye çağırıyoruz” dedi. eski Boston Fed Başkanı Eric Rosengren altında .

Programa katılan kurumlar, halihazırda yürürlükte olan ve hafta sonları kapanan bir sistemin aksine, yedi gün, 24 saat erişime sahip olacak.

Programın savunucuları, paranın insanlara çok daha hızlı ulaşacağını söylüyor. Örneğin, Covid salgınının ilk günlerinde yapılanlar gibi devlet ödemelerinin çoğu insana ulaşmasının günler sürmesi yerine hemen hesaplara yatırılacağını söylediler.

Bazı Fed yetkilileri, programın bir merkez bankası dijital para birimine olan ihtiyacın yerini bile alabileceğini söylüyor .