İzlemeniz Gereken Netflix'teki En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Netflix'te kaçırmayı göze alamayacağınız bilim kurgu filmleri...

İzlemeniz Gereken Netflix'teki En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Bazen bilim kurgu filmlerini  Netflix'te  , özellikle de klasikleri ortaya çıkarmak zor olabilir. Bu yüzden bu listeyi oluşturduk!

Looper ve Starship Troopers gibi tanınmış klasiklerin yanı sıra Synchronic gibi birkaç gizli cevheri vurgulamak istedik . Daha önce görmediğiniz bir şey arıyorsanız burada The Colony gibi birkaç yeni film de var. Sonuç olarak, bilim kurgu hayranıysanız

izleyecek çok şey var...

Warner Bros.

Bıçak Koşucusu 2049 (2017)

Blade Runner 2049'un gerçekten izlemeniz gerekenlerden. Belki de tüm zamanların en sevilen ve en çok saygı duyulan bilimkurgu filminin devamı olan Denis Villeneuve'nin bir şekilde kendi mirasını oluştururken bir şekilde bu mirası yaşamayı başarması çılgınca. Muhteşem bir film.

Warner Bros Resimleri

Başlangıç ​​(2010)

Bak, seninle aynı seviyeye geleceğim: Inception'dan nefret ediyorum. Bence zekiymiş gibi davranmaya çalışan insanlar için soğuk, gösterişli bir film.

Ama çoğu insan onu seviyor, ben de listeye koydum. Her biri kendi başına. Lütfen bu filmin tadını çıkarın!

Netflix

Senkron (2019)

CNET'te Synchronic'i o kadar çok seviyoruz ki insanlara izlemeleri gerektiğini söyleyen bir makale yazdıkNetflix'teki en az bilim kurgu filmi olarak adlandırdık ve onun yanındayız. 

Can sıkıcı, tutarsız ve çoğu zaman anlamsız ama aynı zamanda gerçekten harika.

üç yıldız

Yıldız Gemisi Askerleri (1997)

Bu filmi seviyorum. Muhteşem bir bilim kurgu.

Sıklıkla yanlış anlaşılan bir şovenizm parodisi olan Starship Troopers, muazzam bir şekilde yaşlandı. Yüzey seviyesinde aynı zamanda gerçekten eğlenceli ve güzel bir bilim kurgu filmi.

Döngü (2012)

Looper, Rian Johnson'ın Star Wars konserini almasına yardımcı olan ve şimdiye kadarki en sevdiğim Star Wars filmi The Last Jedi'ye yol açan film.

Ama bunun ötesinde, Looper sadece fantastik bir bilim kurgu. Zaman yolculuğu seçenekleriyle cüretkar ve inanılmaz şık bir film.

Netflix

Adam Projesi (2022)

Adam Projesi mükemmel bir film değil, ancak bir sinema gecesi için aile filmi arayanlar için mükemmelRyan Reynolds, Ryan Reynolds işini 12 yaşındaki benliğiyle geleceği kurtarma görevinde çalışan bir zaman yolculuğu pilotu olarak yapıyor.

Netflix

Koloni (2021)

Geçenlerde The Colony'i izledim. Şaşırtıcı derecede iyi!

Çok tanıdık bir mecazı takip eder: Zengin insanlar, onu terk ettikten yıllar sonra, yeni, bilinmeyen tehditler tarafından istila edildiğini bulmak için Dünya'ya dönerler. Ancak Koloni bu klişelerin bazılarını alt üst ediyor ve birbirimizi insanlıktan çıkarma yöntemlerimiz hakkında şaşırtıcı derecede güçlü şeyler söylüyor. Bir şans vermeye değer. 

Amanda Kooser/CNET tarafından video ekran görüntüsü

Yukarı Bakma (2021)

Bu bilim kurgu mu? Bence bilim kurgu.

Don't Look Up mükemmel bir film olmaktan çok uzak. Hollywood'un sahte aktivizmi kokuyor ve çok uzun ve çok uçta. Ama yine de önemli hissettiriyor ve aynı zamanda oldukça komik mi? 

Bence, kusurları ne olursa olsun, Don't Look Up dünyada net bir olumlu etki yapmış ve izlenmeye değer bir film.

Sony Resimleri

Gattaca (1997)

Gattaca, gerçek bilimsel fikirlerle ve bunların insan ırkı üzerindeki potansiyel etkileriyle boğuştuğu için gerçek bir bilim kurgu filmidir. Esasen öjeni hakkında bir film, ama aynı zamanda kader ve determinizmi nasıl geri çekebileceğimiz hakkında büyük sorular ortaya koyuyor. Çok güzel, çok ilginç. Mutlaka seyretmelisin.

Netflix

Apollo 10 1/2: Bir Uzay Çocukluğu

Apollo 11 1/2, yönetmen Richard Linklater'ın çocukluğuna dayanıyor. Glen Powell, Jack Black, Zachary Levi ve Josh Wiggins'in başrollerini paylaştığı ve güzel bir animasyon estetiğine sahip olan, Apollo'nun aya indiği zaman etrafında geçen bir animasyon hikayesi. 

Kaçırmayı göze alamayacağınız güzel bir film.

Yeni hat

Bıçak Ağzı

Bıçak ikoniktir. 1998'de ilk çıktığında pek iyi değerlendirilememişti, ancak bu vampir süper kahraman filmi, Marvel filmlerinin ilgi odağı haline gelmesiyle, şu anda bulunduğumuz noktanın neredeyse prototipi haline geldi. 

Bu kaygan. Bir göz atmaya değer.

Paramount Resimleri

Dünyaların Savaşı

War of the World'ün bu yeniden çevrimi/yeniden yorumlanması Steven Spielberg tarafından yönetiliyor ve başrolde Tom Cruise'u canlandırıyor. Benim alçakgönüllü görüşüme göre biraz küçümsendi! Gerçekten son teknolojiye sahip, iyi entegre edilmiş CGI'ya sahiptir ve sadece öfkeli bir tempodadır.  

 

Netflix

Platform (2019)

Platform, korkunç bir yüksek konsepte sahip bir İspanyol bilimkurgu korku filmi. Islah tesisindeki mahkumlar çok benzersiz bir şekilde besleniyor: En üst kattakiler gülünç miktarda yiyecekle besleniyor, alttakiler artıklarını alıyor. Kaos başlar. 

Mükemmel değil ama yine de izlemeye değer.

Blade Runner: Son Kesim (1982)

Blade Runner'dan daha eleştirel olarak saygı duyulan bir bilim kurgu filmi var mı? Varsa, aklıma gelmiyor. Belki orijinal Alien veya The Thing?

Her iki durumda da, ikisi de şu anda Netflix'te değil, bu nedenle Blade Runner muhtemelen hizmette izlenmesi gereken bilim kurgu filmi.

Netflix

Okja (2017)

Okja bilim kurgu mu? Bakın biraz uzatılmış ama güzel bir film. Yine de izle. 

Netflix

Ben Anneyim (2019)

Başrollerini Hilary Swank ve Rose Byrne'ın paylaştığı Avustralya yapımı bir bilimkurgu gerilim filmi I Am Mother, Dünya'nın yeniden nüfuslanmasına yardım etmekle görevli bir robot olan Mother tarafından yetiştirilen bir karakter olan Daughter'ın kıyamet sonrası hikayesini anlatıyor. Çok gergin, çok garip, çok iyi.

Netflix

Mitchell'ler Makinelere Karşı (2021)

Mitchells vs. The Machines, son birkaç yılın en akıllı, en erişilebilir çocuk filmlerinden biridir. Çocukların ve ebeveynlerin birlikte izleyebileceği ve her ikisinin de çok eğlenebileceği türden bir film.

Bilmeliyim ki, çocuklarım bana bunu... şu ana kadar sekiz kez izlettiler? Tatlı.